NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Co wiesz o muzyce bez praw autorskich?

2018-08-02 08:26:00

Przedstawiamy najczęściej pojawaiające się pytania odnośnie darmowej muzyki bez praw autorskich (royalty free). Teraz wszystko powinno być jeszcze prostsze!


 

  1. Muzyka bez praw autorskich - co to jest?
  2. Korzyści używania muzyki bez praw autorskich (royalty free)?
  3. Muzyka bez opłat ZAiKS - czy jest legalna?
  4. Czy muzyka bez praw autorskich to tania muzyka?
  5. Jakiego rodzaju muzykę oferuje APR Media?
  6. Jak działa wolna od opłat muzyka ARP Media?

1. Muzyka bez praw autorskich (royalty free) - co to jest?

Korzystanie z muzyki wolnej od tantiem jest obecnie najtańszym, najprostszym i najbardziej dogodnym sposobem na publiczne odtwarzanie muzyki. Royalty free music to muzyka wolna od tantiem (muzyka wolna od opłat do organizacji zbiorowego zarządzania, takich jak np. ZAiKS), której model licencjonowania polega na jednorazowej opłacie lub opłatach abonamentowych wnoszonych przez licencjobiorcę do licencjodawcy, po czym licencjobiorca zyskuje prawo do odtwarzania własności intelektualnej (zakupionej muzyki), bez konieczności wnoszenia kolejnych opłat.

2. Korzyści używania muzyki bez praw autorskich (royalty free)?

Muzyka royalty free  popularnie nazywana jest „muzyką bez ZAiKS”. To brak procedur związanych z podpisywaniem umów, opłatami tantiem i innymi problemami związanymi z muzyką objętą prawem autorskim. Muzyka na wolnej licencji nie tylko zwalnia ze wszystkich czterech opłat do: ZAiKS, STOART, ZPAV i SAWP, ale także brzmi doskonale i nie zawiera w sobie reklam radiowych i wiadomości. O tym, dlaczego warto wybrać muzykę na wolnej licencji zamiast komercyjnej przeczytacie w artykule na blogu APR Media. Poza tym taka muzyka świetnie sprawdza się jako narzędzie audiomarketingu.

3. Muzyka bez opłat ZAiKS - czy jest legalna?

To legalna alternatywa dla komercyjnej muzyki nadal odtwarzanej w niektórych lokalach czy sklepach. Szerszy artykuł dotyczący legalnej muzyki w lokalu bez opłat z prawniczym wyjaśnieniem znaleźć można na naszym blogu APR Media.

4. Czy muzyka bez praw autorskich to tania muzyka?

Koszty związane z odtwarzaniem w lokalu muzyki bez praw autorskich są bardzo niskie. W porównaniu do opłat za licencję ZAiKS, ZVAP i STOART są one niewielkie i wymagają wnoszenia jedynie opłaty abonamentowej. Dodatkowo, w rozwiązaniu proponowanym przez APR Media, korzystanie z usługi można rozpocząć od 2 tygodniowego testu GRATIS, bez żadnych zobowiązań.

5. Jakiego rodzaju muzykę oferuje APR Media?

Oferta APR Media to muzyka dostosowana do potrzeb każdego klienta. Playlisty reprezentują szeroką gamę stylów i gatunków muzycznych: pop, dance, house, rock, smooth jazz, lounge, chill, club, fitness, relaks&SPA, blues. Oferujemy muzykę wokalną, instrumentalną i wiele, wiele innych. Zapraszamy do przesłuchania najczęściej wybieranych kawałków przez naszych klientów.

6. Jak działa wolna od opłat muzyka ARP Media?

Wszystko co potrzebujesz to MediaSync.

Wszystko co potrzebujesz to MediaSync.

Wszystko, czego potrzebujesz do odtworzenia legalnej muzyki w lokalu lub sklepie to aplikacja MediaSync. W ramach abonamentu każdy Klient otrzymuje aplikację MediaSync, którą instalujemy na dowolnym urządzeniu – komputerze, tablecie, Mediabox (w systemie Windows lub Android). Aplikacja MediaSync pozwala na pobieranie muzyki z naszego serwera i zapisywania jej na dysku twardym. Dzięki temu muzyka może być odtwarzana bez potrzeby stałego dostępu do sieci.

W APR Media stosujemy aplikację MediaSync, która skierowana jest do klientów detalicznych, zaś MediaSync Network do klientów sieciowych i cechuje się maksymalizacją funkcjonalności oraz zdalną obsługą urządzeń poprzez serwis MediaSync. Aplikacja daje ogromne możliwości – wybór dowolnej playlisty, filtrowanie wokal/instrumental, spokojny/umiarkowany/dynamiczny, comiesięczna aktualizacja muzyki, muzyka na specjalne okazje, pomoc help desku poprzez zdalne połączenie, uruchamianie i wyłączanie o określonej godzinie. Do każdego oprogramowania MediaSync Network oferujemy dedykowane urządzenie odbiorcze MediaBox.

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: