NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

ZAiKS a muzyka na Dzień Dziecka, plac zabaw, do ZOO i nie tylko

2018-05-16 10:49:56

Muzyka nie tylko dla najmłodszych to obowiązkowy element imprezy dla dzieci. W niemalże każdym Centrum lub Parku Zabaw, a także w parkach rozrywki czy zoo słyszymy przygrywające w tle  energetyczne i wesołe utwory, które umilają czas nie tylko najmłodszym. Bardzo często właściciele tych miejsc decydują się na odtwarzanie piosenek dla dzieci z YouTube’a. Nie zawsze jednak pamieta się o tym, że za takie odtwarzenie należy się opłata ZAiKS. Utwory dziecięce na YouTube’ie są objęte licencjami i za ich publiczne odtwarzanie obowiązkowe jest płacenie opłat dla ZAiKS, STOART czy ZPAV. Kary za nieprzestrzeganie tego przepisu mogą być znaczne, a dodatkowo możemy zostać  zmuszeni do podpisania umowy z ZAiKS-em.

Dzień Dziecka, plac zabaw i muzyka

Dzień Dziecka, plac zabaw i muzyka

Na terenie każdego parku rozrywki, placu zabaw i zoo  dostępne są również miejsca dla rodziców. Przeważnie w postaci  kawiarni i restauracji. Tam też, świadomi swojego biznesu właściciele, odtwarzają nastrojową, a przede wszystkim relaksacyjną muzykę. Dlaczego to takie ważne i dlaczego nie zwykłe radio? Każdy kto przebywał na takich placu zabaw wie, że dźwięki bawiących się dzieci  są czasami na tyle  intensywne, że mieszanie ich z reklamami albo wiadomościami radiowymi spowodują zupełnie odwrotną reakcję niż relaks, a nie o to przecież chodzi. Oprócz stracenia klienta zagrożeniem dla naszego biznesu jest również ZAiKS i jego opłaty lub kary za nielegalne odtwarzanie muzyki.

Aby bezstresowo zorganizować takie urodziny, imprezę czy zabawę dla dzieci  bez płacenia dużych opłat za muzykę jest skorzystanie z oferty odtwarzania muzyki bez opłat ZAiKS. Grono specjalistów dobierających utwory na okazje lub do lokalu, ogromna biblioteka utworów pozbawionych praw autorskich oraz certyfikat odtwarzania takich utworów są gwarancją spokojnego i pełnego sukcesu prowadzenia biznesu.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: