NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Food trucki, letnie ogródki i muzyka

2018-04-10 10:18:50

Miejskie plaże, parki, stadiony, baseny, zloty food trucków - w lato miasto zaczyna tętnić życiem, a wokół najbardziej uczęszczanych miejsc pojawiają się ogródki letnie i food trucki. Jak powinniśmy się przygotować do sezonu i zbawić do nas klienta? Dobrym jedzeniem i odpowiednim klimatem!

Praca i spotkania w lato najczęściej odbywają się na zewnątrz - warto zapewnić klientom odpowiedni klimat

Praca i spotkania w lato najczęściej odbywają się na zewnątrz – warto zapewnić klientom odpowiedni klimat

Food truck , ogródek letni - to wszystko powierzchnią zajmuje małą przestrzeń. Wydawać by się mogło, że za taką powierzchnię albo nie zapłacimy opłat za odtwarzanie muzyki w ogóle albo przynajmniej jakąś śmiesznie małą kwotę. Nic bardziej mylnego. Czy to ogródki letniskowe, czy niestacjonarne punkty małej gastronomii - każdy musi wnieść opłaty ZAiKS-owi. Nie warto również wychodzić z założenia, że nasza mobilność pozwoli nam uciec przed ZAiKS-em. Niestety, ale w okresach letnich, kiedy na ulicach jest natłok ogródków letniskowych oraz food trucków kontrole ZAiKS-u także działają mobilnie i sprawdzają wszystkie miejsca, z których usłyszeć można muzykę. W gronie klientów APR Media znajdują się tacy, którzy doświadczyli tego niemiłego zdarzenia. Takie kontrole nie tylko nie są rzadkością, ale także są i bardzo kosztowne. Dlaczego? Ponieważ ciężko określić dokładną ilość ludzi, którzy korzystali z naszego ogródka lub food trucka w czasie trwania całego dnia bądź weekendu, kary za odtwarzanie muzyki bez opłat mogą być naprawdę wysokie.

ZAiKS, STOART i ZPAV….

Nie tylko kontrolerzy ZAiKSu nas odwiedzą - zrobią to także STOART i ZPAV.  Ogromna wysokość wszystkich opłat lub kar niejednokrotnie przekroczy nasze zyski. Co w tym przypadku zrobić? Czy istnieje alternatywa?

Aby uniknąć uiszczania wysokich opłat ZAiKS-owi, STOART-owi czy ZPAV-owi lub płacenia kar  jest inwestycja w muzykę niezależną bez opłat ZAiKS. Dzięki otrzymanemu certyfikatowi żaden OZZ nie ma prawa żądać opłat za odtwarzaną muzykę. To my, jako dostawcy muzyki niezależnej, jesteśmy jedynymi jej właścicielami.

Dlaczego warto? Obniżenie kosztów prowadzenia firmy nie jest jedynym plusem odtwarzania muzyki APR Media. Warto również wspomnieć, że klienta przyciąga miejsce w którym może się zrelaksować i odpocząć od codziennych problemów - nie będzie słuchał bloków reklamowych, wiadomości co pół godziny i utartej popularnej muzyki. Utwory muzyczne, wokalne i instrumentalne, którymi dysponujemy, są najwyższej jakości. Nasi specjaliści zawsze starannie dobierają muzykę pasującą do charakteru prowadzonego lokalu lub działalności, ale zawsze ostatnie słowo w kwestii playlisty należy do klienta

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: